Milovické dominanty

 

Nové byty
Kompenzace
Podpora původních Milovic

 

Kulturní dům

 

Kostel sv. Kateřiny

 

Zeleň
Pracovní místa
Tělocvična

Vlak Milovice

 

Mladá

 

Kontakt

Základní organizace Komunistické strany Čech a Moravy v Milovicích 

Předseda organizace:
Miroslav Červinka st.

 

předseda zo ksčm miroslav červinka

Kontaktní mail:
mirek.cervinka@seznam.cz

Členové výboru ZO KSČM:

Jaroslav Stradiot - místopředseda

Zdeněk Milata - jednatel

Josef Hlaváček - pokladník

Luboš Kratochvíl

 

Zastoupení ve výborech města:

Finanční výbor:

Kontrolní výbor:

Zastoupení v komisích města:

Komise výstavby a dopravy: Miroslav Červinka st.

Občanské komise:

Benátecká Vrutice: Zdeněk Milata

Boží Dar:

 

icon komunistická strana čech a moravy
icon komunistická strana čech a moravy

KSČM MILOVICEInformace z Milovic

Informace z Milovic

Pár dnů, které otřásly Milovicemi

Pár dnů, které otřásly Milovicemi

(2.6.2015) autor: -red-
zdroj: Zasedání zastupitelstva města

Rutinní zastupitelstvo, které mělo projednat navržené doplněné změny v řešení nového územního plánu města se změnilo v zastupitelstvo řešící konkrétní personální záležitosti ve vedení města. Na základě rezignace paní Marcely Říhové (TOP 09) z pátku 29. 5. 2015 a ukončení i možného dalšího pracovního poměru k 31. 5. 2015, bylo nutné doplnit radu města a vyřešit z toho vyplývající situaci.

Byli zvoleni dva neuvolnění místostarostové. Výsledek jednání je tento: 1 místostarostou města byl zvolen Ondřej Matouš (TOP 09), druhým místostarostou byl zvolen Jiří Hlaváček (ČSSD). S oddáváním a vítáním občánků vypomůže Miroslav Červinka (KSČM). Nové vedení města si změní i některé kompetence a dojde samozřejmě k jejich přeskupení i mezi novými vedoucími tvářemi města.

Komunisté přispěli ke zdárnému průběhu dětského dne v Milovicích

Komunisté přispěli ke zdárnému průběhu dětského dne v Milovicích

(31.5.2015) autor: -red-
zdroj: Průběh dětského dne v Milovicích 30. 5. 2015

Přestože nebylo dovoleno zvednout jen deštník s logem strany, komunisté byli na tradičním dětském dni v Milovicích přítomni. Přivezli s sebou házení kroužků, házení tenisáků, lovení ryb, trpělivou soutěž - chycení láhve a také skákání v pytlích. Tentokrát z důvodu bezpečnosti chyběly tradiční vzduchovky, o které byl v předchozích letech velký zájem. U všech soutěží se tvořily fronty a zájemců bylo hodně. Jsme rádi, že se dětský den vyvedl a i počasí přispělo k celkové pohodě.

V diskusi s občany jsme si znovu ověřili pravost našeho programu a podporu lidí v naší snaze o zachování Hakenova stadionu v místech kde je. Děkujeme všem kdo se na průběhu dětského dne podíleli. Více přinášíme ve fotogalerii, na úvodní fotce k článku jsou oba milovičtí zastupitelé za KSČM.

Pohledy z Milovic

Pohledy z Milovic

(30.5.2015) autor: -red-
zdroj: Občané našeho města

Že Milovice nejsou jen město trosek a zarostlých zákoutí, ale příjemným místem pro život, který tvoří především obyvatelé města, dokládá tato fotografie. Pro zvětšení klikněte, nebo se tam běžte podívat. Pokud máte i jiné hezké obrazy z našeho města, zašlete je prosím na email: milovicenadlabem@seznam.cz. Rádi je zveřejníme.

Povinnosti a práva obecního policajta ve Vrutici v roce 1889

Povinnosti a práva obecního policajta v Benátecké Vrutici v roce 1889

(26.5.2015) autor: -red-
zdroj: Historie a současnost Benátecké Vrutice

Městskou, chcete-li obecní policii provozovali na území Milovic již v době starého Rakouska-Uherska. Dne 1. ledna 1889 byl přijat do služby vrutické obce nový strážník, všeobecně v té době zvaný policajt. Ve staré vrutické kronice zapsal o této události kronikář Václav Němec čp. 82 zápis, pojednávající podrobně o jeho právech a povinnostech. Praví se zde toto:

Nařízení jednající o obecním strážníkovi.

A. Povinnosti obecního strážníka

VTP Milovice aneb tunel do Milovic

VTP Milovice aneb tunel do Milovic

(22.5.2015) autor: -red-
zdroj: Dokument o VTP Milovice

Je přerušený projekt vědeckotechnického parku v Milovicích novým tunelem a stane se dalším pomníkem, tentokrát post-sovětské éry??? Vše začalo v roce 2007, v roce 2010 byla schválena předkupní smlouva, která byla o tom, že v roce 2011 se začne stavět, o rok později bude dokončena první etapa. Leč nestalo se tak.

Projekt VTP Milovice se rozplynul jak pára nad hrncem

Projekt VTP Milovice se rozplynul jak pára nad hrncem

(6.5.2015) autor: -red-
zdroj: Tisk

To co většina tušila, se stalo realitou. VTP Milovice nebude, místo něj taky přibude starost co s dalším skeletem. Ministerstvo průmyslu a obchodu odňalo dotaci 400 mil. Kč a nedokončené staveniště tak již za svým původním účelem neožije. Je to smutné, ale je to tak.

Oslavy konce války proběhnou v Milovicích 8. května od 10:00

Oslavy konce války proběhnou v Milovicích 8. května od 10:00

(6.5.2015) autor: -red-
zdroj: Město Milovice

Klikněte na obrázek pro zvětšení a přijďte podpořit vzpomínku na události roku 1945, kterými vyvrcholily předchozí válečné útrapy v naší zemi. Zahájeno to bude kladením věnců a oficiální částí v 10 hodin u pomníku "Vítání" u Staré školy (ul. 5. Května). Dále bude krátce po obědě následovat beseda s historiky a ukázka poválečné vojenské techniky. Těšíme se na vás! Komunisté jdou letos spolu s městem.

Brigáda k obnově pomníku gen. Sochora na Mladé

Brigáda k obnově pomníku gen. Sochora na Mladé

(27.4.2015) autor: -red-
zdroj: ZO KSČM Milovice

ZO KSČM v Milovicích se usnesla uspořádat brigádu pro obnovu pomníku generála Sochora, který byl Hrdinou Sovětského svazu, významně se projevil v bojích na východní frontě, a po válce působil v Milovicích.

K účasti žádáme i občany našeho města, kterým není lhostejný vzhled našeho města a mají zájem se i něco o Milovicích dovědět. Brigáda proběhne v neděli 3. května v 10 hodin. Sraz je u pomníku, který se nachází na prostranství za budovou Policie ČR.

Podnět zastupitele Mirka Červinky

Podnět zastupitele Mirka Červinky

(18.4.2015) autor: -red-
zdroj: Zastupitel města Miroslav Červinka

Výskyt holubů na sídlišti Mladá

Jako OSVČ chodím i po bytech a byl jsem upozorněn na rozšiřování se počtu holubů a jejich hnízdění na balkonech.
Byl mi ukázán volný – neobsazený byt v domě Sportovní 602, kde na balkoně hnízdí holuby a také přespávají a dělají nepořádek na balkonech ostatních bytů, ale jak jsem sám viděl, tak jsou i na balkonech na schodištích.

Tento bytový dům spravuje město Lysá n/Labem. Tak někteří nájemníci poukazují na množství holubů a na nepořádek, který dělají. Mají i obavy z případných nemocí, které holuby mohou roznášet.

V Milovicích 17. 4. 2015 - zastupitel města Milovice: Miroslav Červinka st. 

 

 

Hospodaření města v prvním čtvrtletí letošního roku

Hospodaření města v prvním čtvrtletí letošního roku

(17.4.2015) autor: -red-
zdroj: Zastupitel města

Finanční výboru zastupitelstva města na svém pravidelném zasedání mimo jiné projednal hospodaření města v prvních měsících letošního roku. Stav plnění plánovaného rozpočtu za první tři měsíce je pozitivní, máme při příjmech 43,5 mil. Kč a dosud čerpaných výdajích ve výši 30,5 mil. Kč přebytek 13 mil. Kč. Je to dáno tím, že dosud nebyly čerpány veškeré investice (například demolice ruiny u nádraží), které jsou v letošním roce plánovány. V případě výběru daní a podílu na příjmech města jsme byli upozorněni, že celkový příjem z daní je asi o 3 mil. Kč nižší než bylo plánováno, ale v rozpočtu jsme s tímto počítali a máme tam ještě zhruba dvojnásobnou rezervu na straně příjmů. 

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena