Milovické dominanty

 

Nové byty
Kompenzace
Podpora původních Milovic

 

Kulturní dům

 

Kostel sv. Kateřiny

 

Zeleň
Pracovní místa
Tělocvična

Vlak Milovice

 

Mladá

 

Kontakt

Základní organizace Komunistické strany Čech a Moravy v Milovicích 

Předseda organizace:
Miroslav Červinka st.

 

předseda zo ksčm miroslav červinka

Kontaktní mail:
mirek.cervinka@seznam.cz

Členové výboru ZO KSČM:

Jaroslav Stradiot - místopředseda

Zdeněk Milata - jednatel

Josef Hlaváček - pokladník

Luboš Kratochvíl

 

Zastoupení ve výborech města:

Finanční výbor:

Kontrolní výbor:

Zastoupení v komisích města:

Komise výstavby a dopravy: Miroslav Červinka st.

Občanské komise:

Benátecká Vrutice: Zdeněk Milata

Boží Dar:

 

icon komunistická strana čech a moravy
icon komunistická strana čech a moravy

KSČM MILOVICEInformace z Milovic

Informace z Milovic

Co je být dobrým hospodářem

Co je být dobrým hospodářem

(20.8.2018) autor: -red-
zdroj: Zastupitel města
Rozhodovat o městě, tím spíš, když jde o Milovice, které nejsou stabilním městem, které má náměstí a hlavní ulice stovky let na stejném místě, vyžaduje mít vizi. Chci se věnovat problematice VTP.
Jsou občané pro město partnery nebo sprostými podezřelými?

Jsou občané pro město partnery nebo sprostými podezřelými?

(19.9.2018) autor: -red-
zdroj: zastupitel města
Starost občanů o stav našeho města je různá. Týká se zejména sběru odpadků, různých akcí pro děti a podobně. Jedním z dlouhodobých problémů je stav zeleně v našem městě, který se postupně mění, ale za cenu intenzivní práce technické skupiny. Co se děje pak se dřevem? Dosud se složilo ve sběrném dvoře, kde bylo určeno k prodeji. Následně shnilo a nabídlo se za cenu odpovídající ceně shnilého dřeva, dávno bez původní hodnoty. Z ekonomického hlediska je pro město péče o zeleň nákladem bez odpovídajících výnosů. Bavím se nyní o prořezávání dřevin v prostoru města mimo obytnou zónu i mimo klasický les.

Všejanská spojka v nedohlednu?

(19.6.2018) autor: -red-
zdroj: Milovické Echo

Od svého vstupu do krajské politiky se intenzivně zabývám zlepšení železničního spojení Milovic a okolí. V roce 2008 i později ještě jezdily motoráčky spřažené do Lysé nad Labem. Pak díky zbylým penězům se od srpna do prosince 2009 trať rozsáhle rekonstruovala, přibyly troleje a od konce roku začaly jezdit přímé vlaky na Prahu. Od té doby se další rozvoj železničního spojení Milovic, mimo drobných investic, zastavil.

Proběhla celá řada setkání na městském úřadu i na letišti, kde zástupci státu i státních organizací přislibovali neutuchající podporu pokračování trati do Čachovic. Nakonec dochází k realizaci studie napojení, kde se opět zkoumají další možnosti. Což jen navazuje na řadu studií, které se někdy i nepřímo věnovaly lepšímu spojení Prahy a Mladé Boleslavi.

Z oslav osvobození od fašismu v roce 2018

Z oslav osvobození od fašismu v roce 2018

(20.5.2018) autor: -red-
zdroj: Oslavy osvobození

V sobotu 5. 5. 2018 proběhly oslavy osvobození od fašismu v Milovicích. 

Popřejme našim přátelům k Novému roku – 28. 1. 2017

Popřejme našim přátelům k Novému roku – 28. 1. 2017

(28.1.2017) autor: Zdeněk Milata
zdroj: -red-

Ne nezbláznili jsme se. Jedná se o lidi, kteří u nás žijí již desítky let, jsou přátelští, nesedí na sociálních dávkách a práci si umí vždy najít. A jsou to migranti. Právě 28. ledna 2017 připadá slavení Nového roku dle vietnamského kalendáře. V jejich kultuře je uplatňován lunární nový rok - Tết Nguyên Đán.

Ano, bavím se o migrantech, obyvatelích pocházejících z Vietnamu. Na tyto jsme si zvykli a dlužno podotknout, bez nich by v řadě vsí nebyla tak široká nabídka nákupů jako jo leckde bývá. Jejich nešvarem je obcházení daňových povinností, nebo obchod s drogami a proslavení jsou vietnamští zahradníci s plantážemi konopí.

Odpověď ze strany Ministerstva zemědělství ke stavu toku Mlynařice

Odpověď ze strany Ministerstva zemědělství ke stavu toku Mlynařice

(12.5.2016) autor: -red-
zdroj: krajský zastupitel Zdeněk Milata

Místy neutěšený stav toku Mlynařice zajímá řadu občanů a i některé představitele občanů zvolené do městského zastupitelstva. Komunisté mají v permanenci zájem na tom, aby se stav toku zlepšoval - koneckonců studie k zlepšení jejího stavu po neutěšeném ukotvení do betonových břehů ve 30. letech 20. století (tedy za Masaryka) byly vypracovány v letech 1981 a 1990.

Zastupitel za KSČM Zdeněk Milata se v souvislosti se stavem toku obrátil na Ministerstvo zemědělství, které provedlo místní šetření a to i za spolupráce s Povodím Labe. Výsledek si můžete přečíst v dopise níže po rozkliknutí článku. Stavu Mlynařice budeme i nadále věnovat zvýšenou pozornost a budeme podporovat kroky k její nápravě.

V této souvislosti proběhlo i jednání v obci Kostomlaty nad Labem s cílem dosáhnout opětovného propojení Vlkavy a Mlynařice přes Mlýnský náhon, čímž by zejména horní tok Mlynařice získal potřebný zvýšený zdroj vody a Kostomlaty nad Labem by byly vystaveny vyšší protipovodňové ochraně. Bohužel v oblasti Hronětic a Vápenska je nedostatek vody a ze strany Kostomlat nad Labem toto nebude aktuálně průchozí. Je vidět, že zájem o vodu není jen mezi státy, ale i ve Střední Evropě mezi obcemi.

Tradiční oslavy osvobození

Tradiční oslavy osvobození

(7.5.2016) autor: -red-
zdroj: Tým oslav

Tradiční oslavy osvobození proběhnou v sobotu 7. května 2016 od 09:00 v centru města.

 

Mimo módní přehlídky - cca v 13 hodin proběhne oficiální část od 14 hodin u památníku Vítání u staré školy a následovat bude historická ukázka od 15 hodin před kostelem.

 

Přijďte všichni se podívat na tradiční oslavy událostí v roce 1945.

Prasata v Milovicích

Prasata v Milovicích

(28.2.2016) autor: -red-
zdroj: Takhle to u nás vypadá

Ono je to pěkné se starat o pořádek v Milovicích jednou za rok, ale k čemu to je, když jsou kolem nás prasata (prase přitom patří mezi páté nejčistotnější zvíře - takže jim patří omluva), která si neváží ničeho a dělají chlív všude kolem sebe.

Informace ze zastupitelstva města 15. 2. 2016

Informace ze zastupitelstva města 15. 2. 2016

(22.2.2016) autor: -red-
zdroj: ZM 15. 2. 2016

Informace ze zastupitelstva města konaného dne 15. 2. 2016 přináší nové video.

Odkaz je zde.

Letiště Milovice a Česká televize

Letiště Milovice a Česká televize

(29.1.2016) autor: -red-
zdroj: Různé zdroje informací

V posledních dnech oživil zájem obyvatel Milovic prostor Božího Daru a na něm umístěné letiště. Svou polívčičku si přivařila i Česká televize, která neváhala uvést zaručenou informaci, že letiště si Radnice dala do územního plánu. Viz. reportáž: KLIKNI NA ODKAZ.

Jaká je pravda? Proč je letiště v územním plánu města, a kdo tady chce velké cargo letiště?

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena